Ordu Web Tasarım Hizmetleri

SEO ÇALIŞMASI

Web Site SEO Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Web siteleri için internet arama motorlarında üst sıralarda konumlanmak çok önemlidir.
Arama motorlarında üst sıralarda olmak web sitenin sektöründe lider olduğununu gösterir ve yüksek trafik alma garantisidir.Bunu sağlamak için yapılan çalışmalara SEO adı verilir.

SEO'nun açılımı ise ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONUDUR.

SEO web sitenizin arama motorlarının standartlarına uygunluğuna ulaşmasına ve arama sonuçlarında ilk sayfalara yükselmesini sağlayan çalışmaların tümüdür.SEO çalışmalarının yapılması için önce web sitenizin mevcut durumu analiz edilmeli ve çalışma stratejisi belirlenmelidir.

SEO birkaç aşamada gerçekleştirilen uygulamalardır. Web sitenin analizini yaparken ilk olarak web sitesinin sunucu özelliği, yapısal analizlerinin tamamlanması gerekir. Yükleme hızı, kod mimarisi ve bu değerlerin kullanıcı deneyimine olan etkileri analiz edilmektedir.

Uyumluluk ve Hız Analizi
Son dönemlerde Google gibi arama motorları için gelen son güncellemelerde site hızı son derece önemli hale gelmiştir. Web site analiziniz yapmak istediğinizde aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.Ve bu siteler ya da araçlar sayesinde gerçek zamanlı olarak sitelerinizi test edebilirsiniz.Web sitenizin hız verilerini Google Search Console aracından oldukça hızlı bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz.

Pingdom Tools
Google Page Insight
Gtmetrix

İç SEO analizi
Web sitenizin iç yapısında bulunan kodlama,başlık ve hız gibi Google’ın internet sitenizi anlamlı bir hale getiren önemli ve temel özelliklerdir. İç SEO analizini aşağıda paylaştığımız programlar ile yapabilirsiniz.

Ahrefs Site Audit
DeepCrawl
Screaming Fro

SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin !

bilgi@orduwebtasarim.net

Mail 7x24 Destek

0553 423 16 55

Whatsapp 7x24 Destek

0553 423 16 55

Hafta içi 09:00-18:00